Α1 Κατηγορία
8η αγωνιστική 20-11-2022
ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΙ - ΔΟΞΑ ΜΕΛΙΣΣΙΟΥ 1-4
Ρεπορτάζ: Άλεξ Αμπάρης

Ένα καλό παιχνίδι παρακολούθησαν οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο "Χρήστος Τζιβάνης", όπου οι φιλοξενούμενοι παίζοντας τεχνικά, κατάφεραν να καθαρίσουν το ματς από το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 0-4.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι αλλαγές βασικών παικτών της Δόξας και η πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι με όσα ψυχικά αποθέματα διέθεταν, απέδωσαν ένα εύστοχο πέναλτι και 3-4 σημαντικές ευκαιρίες, που όμως δεν μετατράπηκαν σε γκολ.

Τα γκολ:
0-1 στο 4' ο Γκότσης με πέναλτι
0-2 στο 11' ο Γκότσης με κεφαλιά
0-3 στο 29' με αυτογκόλ του Halilaj
0-4 στο 31' με αυτογκόλ του Κυριακίδη
1-4 στο 64' ο Λιάμπας με πέναλτι.

Από τον ΑΣ Πρόμαχοι που έδειξε σημάδια βελτίωσης, διακρίθηκαν οι Τανούρης, Τσίπι, Αδραμάνης και Κασσάς.

Από την Δόξα Μελισσίου που απέδωσε εξαιρετικό ποδόσφαιρο, ξεχώρισαν οι Ξανθόπουλος, Θεοδώρου, Γκότσης και Κελέσης.

Η διαιτησία του κυρίου Γ. Κεσίσογλου (Κωνσταντινίδης-Τσαλκάνης) ήταν πολύ καλή.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΡΟΜΑΧΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ 4-2

2’ Αγ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΡΟΜΑΧΩΝ –ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ 4-2 20/11/2022 11:00

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: ΛΙΑΒΑΣ

ΕΠΟΠΤΕΣ: ΜΠΕΤΤΑΣ-ΓΑΡΓΑΛΑΣ

ΚΑΛΗ, με πολλά παράπονα από τους φιλοξενούμενους για λάθος υποδείξεις στο Α΄ημίχρονο.

ΣΕΛΚΟΣ Χ

ΣΕΛΚΟΣ Χ.                                                                                                                    ΚΟΓΙΟΣ Σ.

13΄ 1-0 ο Πλέσκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έπειτα από καθαρή ανατροπή του Σπανόπουλου εντός της μεγάλης περιοχής.

18΄2-0 ο Σπανόπουλος με διαγώνιο σουτ.

20΄3-0 ο Σαπουντζής με ωραίο βον πλανέ –σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή

44΄ 3-1 ο Νερατζόγλου με σουτ από το ύψος του πέναλτι

45+ 4-1 ο Ταραλίδης στο επόμενο λεπτό απαντάει με τεχνικό σουτ στην αριστερή γωνία του τέρματος

79΄ 4-2 ο Χάϊδας μειώνει το σκορ με πλασέ σε κενό τέρμα .

Καλύτερη η ομάδα των Ελπίδων Προμάχων κατέκτησε τους 3 βαθμούς της νίκης. Υπερτερώντας σε τεχνική και φυσική κατάσταση πήρε διαφορά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και παρά το ότι μπήκε πιο χαλαρά στο Β ημίχρονο, δέχτηκε ένα ακόμα τέρμα χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.