Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του ιστορικού μας χωριού, όπου μπορείτε να δείτε άρθρα, που αφορούν όλες τις εκφάνσεις του κοινωνικού γίγνεσθαι. Περιπλανηθείτε στις αναρτήσεις μας για να ταξιδέψετε σε μια πλούσια ποικιλία θεμάτων που ετοιμάζουμε με μεράκι και αγάπη για τον ευλογημένο μας τόπο.

ΑΣ Πρόμαχοι - Ολυμπιακός Γαλατάδων 1 - 4

9η Αγωνιστική 4-12-2022

Α1 ΕΠΣ Πέλλας

ΑΣ Πρόμαχοι – Ολυμπιακός Γαλατάδων 1-4

Ρεπορτάζ: Άλεξ Αμπάρης

Παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο, οι δυο ομάδες παρουσίασαν ένα συμαρπαστικό παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και συνεχείς ευκαιρίες για γκολ.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι πίεζαν συνεχώς στην περιοχή των φιλοξενουμένων, χωρίς όμως να βρουν δίχτυα, κάτι το οποίο κατάφεραν οι δεύτεροι στην μοναδική τους ευκαιρία και την μετέτρεψαν σε γκολ.

Στην επανάληψη, παρά την πίεση των Προμάχων και τις ευκαιρίες που έχασαν, οι Γαλατάδες εκμεταλεύτηκαν τον κενό χώρο που οι επιτιθέμενοι άφηναν και καθάρισαν το ματς με το τελικό 1-4 σκορ.

Άξιο αναφοράς και επαίνου, το σθένος και η μαχητικότητα των ηρωικών ποδοσφαιριστών των Προμάχων, οι οποίοι παρά τα συνεχόμενα ατυχή αποτελέσματα, τις πολλές απουσίες, τους μυϊκούς τραυματισμούς στον αγώνα, υπερέβαλλαν εαυτούς και κατέθεσαν κάθε ιχμάδα δύναμης που διέθεταν για ένα θετικό αποτέλεσμα.