Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του ιστορικού μας χωριού, όπου μπορείτε να δείτε άρθρα, που αφορούν όλες τις εκφάνσεις του κοινωνικού γίγνεσθαι. Περιπλανηθείτε στις αναρτήσεις μας για να ταξιδέψετε σε μια πλούσια ποικιλία θεμάτων που ετοιμάζουμε με μεράκι και αγάπη για τον ευλογημένο μας τόπο.

ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΜΕ ΤΟ GOOGLE MAPS

Κλίκ στην εικόνα

Πέμπτη 24 Απριλίου 2014

ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ - ΠΟΤΕΣ 3-3

Για άλλη μια χρονιά ο παραδοσιακός αγώνας Αιμοδοτών και Ποτών διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία.Μεγάλοι και διάσημοι Πότες των Προμαχων προσήλθαν στο γήπεδο "ΤΖΙΒΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ" για να αντιμετωπίσουν τους Αιμοδότες.
Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με ανατροπές στο σκορ και κράτησε ζωντανό το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο λεπτό.
Το 1-0 γα τους Αιμοδότες έκανε ο Γιάννης Κωνσταντινίδης (ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ) για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα ο Χρήστος Ρόπκας και πριν το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τους Πότες να προηγούνται με 1-2 με το γκολ του Δήμου Μητσάνη .
Τότε ήρθε η ώρα του ΜΠΑΤΙ ΓΚΟΛ!
Ο στραικερ των Αιμοδοτών μετά απο σωρεία ευκαιριών και τρία δοκάρια κέρδισε πέναλτι το οποίο φυσικά το μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ κάνοντας το 2-2 μάλιστα αφιέρωσε το γκολ στο παιδί που περιμένει με τον γνωστό πανηγυρισμό.
Δυο λεπτά αργότερα οι Αιμοδότες προηγήθηκαν και με 3-2 με τον Πέτρο Σαλαμανη (ΠΗΤ)
Είχε έρθει η ώρα του ΚΑΡΠΑΡΗ του αρχηγού των ποτών να αντιδράσει.
Όμως ο αρχηγός των Ποτών ήταν ο μοιραίος παίκτης αφού έχασε σωρεία ευκαιριών ακόμα και πέναλτι το οποίο απέκρουσε η αποκάλυψη των Αιμοδοτών Ρόπκας Δημήτριος (ΜΥΡΤΣΟΣ) για να έρθει στην εκπνοή απο το πουθενά ο Γιάννης Βαρελάς (ΝΤΟΥΛΕΣ,ΩΜΕΓΑΣ κ.λ.π.) να ισοφαρίσει σε 3-3 και να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι.
Εκεί ο ΜΥΡΤΣΟΣ καθάρισε το παιχνίδι και οι Αιμοδότες έφυγαν νικητές με 4-2.
Άψογη η διαιτηίια του Νίκου Νάνου (ΜΠΟΥΚΑ)