Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του ιστορικού μας χωριού, όπου μπορείτε να δείτε άρθρα, που αφορούν όλες τις εκφάνσεις του κοινωνικού γίγνεσθαι. Περιπλανηθείτε στις αναρτήσεις μας για να ταξιδέψετε σε μια πλούσια ποικιλία θεμάτων που ετοιμάζουμε με μεράκι και αγάπη για τον ευλογημένο μας τόπο.

ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΜΕ ΤΟ GOOGLE MAPS

Κλίκ στην εικόνα

Δευτέρα 26 Μαρτίου 2018

ΑΣ Πρόμαχοι - Ακρίτας Σωσάνδρας 1 - 1

Ισόπαλο με σκορ 1-1 τελείωσε το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ του ΑΣ Πρόμαχοι και του Ακρίτα Σωσάνδρας.

Ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο στο οποίο αιφνιδιάστηκε η γηπεδούχος ομάδα από το γρήγορο γκολ του Καραγιαννίδη, ο οποίος εκμεταλλευόμενος μια σύγχυση στην άμυνα των Προμάχων, σκόραρε στο 7’ σημειώνοντας το 0-1.
Η αντίδραση του ΑΣ ήταν γρήγορη και αφού πίεσε την ομάδα της Σωσάνδρας, ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 37’ με κεφαλιά του Μπογδάνη από το ύψος του πέναλτι γράφοντας το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε παιχνίδι κέντρου, με πολλές δυνατές μονομαχίες μεταξύ των αντιπάλων, χωρίς όμως να μπορέσουν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για σκοράρισμα εκατέρωθεν.
Το τελικό 1-1 κρίνεται ως δίκαιο αποτέλεσμα.

Διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους οι Μπελητάσιος, Μπογδάνης, Σατζάκης και Τσιμτσιρίδης.
Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν για την απόδοσή τους οι Ζουμπουλίδης, Χρηστίδης, Κοτζαμανώλης και Βασιλόπουλος.
Η διαιτησία του κυρίου Γιουματζίδη (Αδραμάνης – Παρούτογλου) ήταν πολύ καλή.

ΑΣ Πρόμαχοι: Μπελητάσιος, Μπογδάνης, Ν.Νάνος, Σατζάκης (Cippy), Ledy (Προίκος), Μεσκίνης (Σαμσούρης), Halilay (Γ. Νάνος), Μούγιος, Τσιμτσιρίδης, Μίτσκας, Καλογιάννης. Προπονητής: Δεμίρης.
Ακρίτας Σωσάνδρας: Εμμανουηλίδης, Ζουμπουλίδης, Ζουπέκο, Χρηστίδης, Κουντουράς, Κοτζαμανώλης, Βασιλόπουλος, Παρτσανάκης (Μανελίδης), Καραγιαννίδης, Τσίκος, Πασχούλης. Προπονητής: Κορέλας.

Ρεπορτάζ: Άλεξ Αμπάρης.